Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu

Hakkında Bilgiler

– 2009 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur.

–  2010-2012 yıllarında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Endokrinoloji – Metabolizma Hastalıkları – Obezite – Diyabet Bölümü’ nde çalışıp, Tip 2 DM Hastalarının Metabolik Parametreleri Üzerine Etkisi konulu tezi ile eğitimini tamamlayıp Yüksek Lisans Tezini (M.Sc.) burada hazırlamıştır.

–  Beslenme Doktorasını, Çapa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Anabilim Dalında tamamlayarak ‘Doktor Diyetisyen (PhD)’ unvanını almıştır.

Ayrıca, Şişli Etfal Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğinden gönderilen Çocuk Obezite ve Diyabet Hastalarının diyetlerini düzenlemiştir.

– 2012 yılından itibaren Hürriyet Aile’ de ‘Formda Kalanlar Kulübü’ isimli köşesinde yazarlık yapmaktadır.

– 2012-2017 Eylül arası Bakırköy’ de Özel bir hastanede çalışmıştır.

– 2017 Aralık Ayı itibari ile Bakırköy İncirli’de bulunan ofisimde Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Hizmeti vermekteyim.

– Kliniğimde zayıflama, kilo alma, kendimde yaklaşık 20 yıldır haşimato troidi hastası olarak haşimato troidi ve hipotiroidi hastalıklarda kilo verme ve beslenme, troid hastalıklarında, insülin direncinde, diyabette, polikistik over sendromunda kilo verme ve beslenme, menopozda beslenme, yaşlılarda beslenme, kilolu hamilelerde sağlıklı kilo takibi, gebelikte beslenme, emziren annelerde beslenme, çocuklarda sağlıklı beslenme ve kilo takibi, ergenlik döneminde kilo verme ve beslenme, hastalıklarda beslenme konularında danışanlarıma hizmet vermekteyim.

– Dünya Diyabet Etkinlikleri’nde, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Diyabet Okulu Etkinliklerinde, Sosyal Sorumluluk projelerinde İş Hayatında Beslenme, yaşam kalitesini artırmak için neler yapılması ile ilgili konularda Konuşmacı olarak katılmıştır.

Deneyimlerim

Beslenme Doktorasını, Çapa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Anabilim Dalında tamamlayarak ‘Doktor Diyetisyen (PhD)’ unvanını almıştır.

Bakırköy İncirli’ de bulunan kendi ofisimde Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

Bakırköy’de özel bir hastanede çalıştım.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji-Diyabet-Obezite Polikliniğinde, hastalarının çoğunluğu yoğun bir şekilde konsülte edilen Obezite ve Diyabet (Şeker) hastalarıdır. Ayrıca Diyaliz, Dâhiliye, Kadın Doğum, Hipertansiyon gibi daha birçok bölümlerden gönderilen hastaların diyetlerini düzenledim.

Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğinden gönderilen Çocuk Obezite ve Diyabet Hastaların diyetlerini düzenledim.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 7. Dünya Diyabet Etkinliklerinde ‘’ Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi’’ isimli konusuyla konuşması olarak katıldım.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Diyabet Okulu Ocak-2011 etkinliklerinde konuşmacı olarak katıldım.

Katıldığım Kongre ve Sempozyumlar

– ECO 2011 – 18. Avrupa Obezite Kongresi

– 7. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi

– 8.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi

– Klinik Beslenmede Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu

– 2010 Kilimik Beslenme Desteğinde Güncel Yaklaşımlar Semozyumu, Kayseri

– 2011 I. Ulusal Sağlıklı Beslenme Sempozyumu

– 2012 II. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

– Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi

Sertifikalar

Neden Diyetisyen ile Çalışmalıyım?

2009’dan Şimdiye

Hangi konularda profesyonel destek almak istediğinizi iletebilir, bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp İle Destek

İhtiyacınız olduğu zaman iletişimde kalabileceğiniz bir uzman desteği olacak.

Sağlıklı Yaşam Rehberi

Sadece kilo problemleriniz değil, hayatınızda iyileştirici değişiklikler oluşturuyoruz.

Ücretsiz Bilgi Alın

Sorularınız İçin: bu formu kullanabilirsiniz veya E-Posta adresimiz üzerinden e-posta gönderebilirsiniz. İsterseniz Whatsapp Hattımız- +90 (553) 923 22 32 numaramız ile ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 09:30 ile 19:30 arasında hizmetinizdeyiz.


    01.01.2025 TARİHİNE KADAR KAPALI OLACAĞIZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

    01.01.2025 TARİHİNE KADAR KAPALI OLACAĞIZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.